Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
To też utrudnia zmycie "piętna" przeszłości - oczyszczenie języka opisu stosunków polsko-rosyjskich z emocji i nalotu propagandowego.
Czy mówiąc o piętnie, nie powinniśmy też pamiętać o pięknie? - zapytał szef "Karty" Zbigniew Gluza, autor podziemnej jeszcze monografii poznańskiego Teatru Ósmego Dnia.
"Dał mi do myślenia lapsus, jaki zdarzył się nam podczas druku materiałów na sympozjum.
Na części plakatów informujących o panelu wydrukowano mylnie "piękno" zamiast "piętno".
0 tym, że było też piękno, przypomniał uczestnikom spotkania recital dwóch bardów antykomunistycznej opozycji: Jacka Kaczmarskiego i Julija Kima.
Wielka Zona była odrażająco brzydka, ale być może rozstrzygało to, jak się tę brzydotę przyjmowało.
Dla mnie
To też utrudnia zmycie "piętna" przeszłości - oczyszczenie języka opisu stosunków polsko-rosyjskich z emocji i nalotu propagandowego.<br>Czy mówiąc o piętnie, nie powinniśmy też pamiętać o pięknie? - zapytał szef "Karty" Zbigniew Gluza, autor podziemnej jeszcze monografii poznańskiego Teatru Ósmego Dnia.<br>"Dał mi do myślenia lapsus, jaki zdarzył się nam podczas druku materiałów na sympozjum.<br>Na części plakatów informujących o panelu wydrukowano mylnie "piękno" zamiast "piętno".<br>0 tym, że było też piękno, przypomniał uczestnikom spotkania recital dwóch bardów antykomunistycznej opozycji: Jacka Kaczmarskiego i Julija Kima.<br>Wielka Zona była odrażająco brzydka, ale być może rozstrzygało to, jak się tę brzydotę przyjmowało.<br>Dla mnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!