Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Literackie
Nr: 18
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1979
męczą, w domu czeka książka, można było iść do kina, albo do przyjaciół... A w Zakopanem po obejrzeniu niektórych kabaretów mamy pewność, że to się musiało zobaczyć, że tego nie wolno było przegapić. Gdy Skra z Dębicy śpiewa song o wulkanie z refrenem:

(który to refren, tam świetnie śpiewany, w druku ujawnia dystans dzielący go od... wszelkiej poezji), to cała sala jest naprawdę poruszona.


W stylu sprawozdawczym: tej wiosny odbyły się dwa krajowe konkursy kabaretów amatorskich. Jeden, organizowany co 5 lat w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Amatorskich (OFTA), po eliminacjach wojewódzkich zgromadził w marcu na finałowym turnieju w Krakowie 8 zespołów
męczą, w domu czeka książka, można było iść do kina, albo do przyjaciół... A w Zakopanem po obejrzeniu niektórych kabaretów mamy pewność, że to się &lt;hi rend="space"&gt;musiało&lt;/&gt; zobaczyć, że tego &lt;hi rend="space"&gt;nie wolno&lt;/&gt; było przegapić. Gdy &lt;name type="org"&gt;Skra&lt;/&gt; z Dębicy śpiewa song o wulkanie z refrenem:<br> &lt;gap&gt;<br>(który to refren, tam świetnie śpiewany, w druku ujawnia dystans dzielący go od... wszelkiej poezji), to cała sala jest naprawdę poruszona.<br><br> &lt;div1&gt;<br>&lt;tit1&gt;W stylu sprawozdawczym&lt;/&gt;: tej wiosny odbyły się dwa krajowe konkursy kabaretów amatorskich. Jeden, organizowany co 5 lat w ramach &lt;name type="tit"&gt;Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Amatorskich (OFTA)&lt;/&gt;, po eliminacjach wojewódzkich zgromadził w marcu na finałowym turnieju w Krakowie 8 zespołów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!