Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 11
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1987
polskimi, francuskimi i brytyjskimi.
Był poetą i debiutował w r. 1947 zbiorkiem wierszy Airmail, a w r. 1972 otrzymał nagrodę Związku Pisarzy za zbiorek Sekundy i wieki. Przez kilka lat był redaktorem Skrzydeł, do ostatnich dni życia zajmował się wydaniem Antologii prozy i poezji lotniczej i zdążył oddać ją do druku. Przez kilka lat pełnił funkcję skarbnika w zarządzie naszego Związku.
Już po złamaniu tomu otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bolesława Kobrzyńskiego i Heleny Heinsdorf. Ich nekrologi ukażą się w tomie następnym.

strona 87SŁOWNIK PISARZY POLSKICH NA OBCZYŹNIE

W tomie niniejszym, obok biogramów pisarzy żyjących, stale zamieszkałych poza krajem, które nadal
polskimi, francuskimi i brytyjskimi.<br>Był poetą i debiutował w r. 1947 zbiorkiem wierszy Airmail, a w r. 1972 otrzymał nagrodę Związku Pisarzy za zbiorek Sekundy i wieki. Przez kilka lat był redaktorem Skrzydeł, do ostatnich dni życia zajmował się wydaniem Antologii prozy i poezji lotniczej i zdążył oddać ją do druku. Przez kilka lat pełnił funkcję skarbnika w zarządzie naszego Związku.<br>Już po złamaniu tomu otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bolesława Kobrzyńskiego i Heleny Heinsdorf. Ich nekrologi ukażą się w tomie następnym.&lt;/&gt;<br><br>strona 87<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;SŁOWNIK PISARZY POLSKICH NA OBCZYŹNIE&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;W tomie niniejszym, obok biogramów pisarzy żyjących, stale zamieszkałych poza krajem, które nadal
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego