Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
niegdyś zalecany - odpowiednio teraz skorygowany - zaanektował dla siebie permanentny obrońca okopów, "staroświecki Polak".

II. Sytuacja kultury


Maryla Hopfinger

Pluralizacja kultury i rozwój audiowizualności

Z dzisiejszej perspektywy, z perspektywy końca wieku widać szczególnie dobrze przemianę typu kultury - jaka dokonała się w XX stuleciu, z kultury typu werbalnego (opartej na piśmie i druku) w kulturę typu audiowizualnego. Dzisiaj można powiedzieć, że po epoce oralności oraz po kilku wiekach piśmienności - jak ujmował to Walter Ong - ukształtowała się formacja audiowizualna.
Typ kultury odnosi się przede wszystkim do sposobów komunikowania się ludzi w społecznej przestrzeni, do technik i praktyk komunikacyjnych, do technicznego wyposażenia kultury. Nowa formacja
niegdyś zalecany - odpowiednio teraz skorygowany - zaanektował dla siebie permanentny obrońca okopów, "staroświecki Polak".&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;II. Sytuacja kultury&lt;/&gt;<br><br>&lt;div sex="f"&gt;<br> Maryla Hopfinger<br><br>&lt;tit&gt;Pluralizacja kultury i rozwój audiowizualności&lt;/&gt;<br><br> Z dzisiejszej perspektywy, z perspektywy końca wieku widać szczególnie dobrze przemianę typu kultury - jaka dokonała się w XX stuleciu, z kultury typu werbalnego (opartej na piśmie i druku) w kulturę typu audiowizualnego. Dzisiaj można powiedzieć, że po epoce oralności oraz po kilku wiekach piśmienności - jak ujmował to Walter Ong - ukształtowała się formacja audiowizualna.<br> Typ kultury odnosi się przede wszystkim do sposobów komunikowania się ludzi w społecznej przestrzeni, do technik i praktyk komunikacyjnych, do technicznego wyposażenia kultury. Nowa formacja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!