Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
w Katowicach. Spektakl jest częścią europejskiego tournee zespołu. Eklektyczne widowisko, przygotowane przez Irlandzki Międzynarodowy Zespół Tańca łączy wiele gatunków tanecznych: irlandzkie stepowanie, flamenco, klasyczny balet, taniec ukraińskich kozaków. W spektaklu pojawiają się też żołnierskie marsze, rytmy funkowe i jazzowe.
"To rodzaj podróży przez różne kultury i kraje. W głównej roli - +ducha tańca+ i kobiety poszukującej w świecie swojego ukochanego wystąpi irlandzka mistrzyni tańca - Patricia Murray. Widowisku towarzyszą efekty specjalne i oryginalne oświetlenie" - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach Thomas Podstawski z niemieckiej agencji organizującej koncert.
W przedstawieniu występuje 30 aktorów. Wszyscy są absolwentami znanej szkoły tańca - Irish Dance Academy. Trenują
w Katowicach. Spektakl jest częścią europejskiego tournee zespołu. Eklektyczne widowisko, przygotowane przez Irlandzki Międzynarodowy Zespół Tańca łączy wiele gatunków tanecznych: irlandzkie stepowanie, flamenco, klasyczny balet, taniec ukraińskich kozaków. W spektaklu pojawiają się też żołnierskie marsze, rytmy funkowe i jazzowe.<br>"To rodzaj podróży przez różne kultury i kraje. W głównej roli - +ducha tańca+ i kobiety poszukującej w świecie swojego ukochanego wystąpi irlandzka mistrzyni tańca - Patricia Murray. Widowisku towarzyszą efekty specjalne i oryginalne oświetlenie" - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach Thomas Podstawski z niemieckiej agencji organizującej koncert.<br> W przedstawieniu występuje 30 aktorów. Wszyscy są absolwentami znanej szkoły tańca - Irish Dance Academy. Trenują
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego