Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 6
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Orawie. - Artysta pokazuje nam w swoich pracach różnorodne miejsca w Lipnicy, których urok - w wielu wypadkach - dostrzegamy właśnie poprzez jego malarskie spojrzenie. Należy jednak zaznaczyć, że te dzieła artystyczne utrzymane są w wyraźnej konwencji realistycznej, ale nie stanowią wiernych kopii fotograficznych. Cechuje je swoistość ujęcia, dynamiczny sposób eksponowania tematyki i dyskretne, ale jakże kreatywne przetworzenie pokazywanej rzeczywistości - podkreślał Emil Kowalczyk, który wraz z Teresą Chudzikiewicz-Biłakową jest komisarzem wystawy.
Na niedzielny wernisaż przybyło blisko stu gości. Uroczystości towarzyszyła muzyka orawska. Wystawę można oglądać do końca marca, codziennie w godzinach od 13.00 do 20.00.
jofKarnawał z operetką

W sobotę
Orawie. - Artysta pokazuje nam w swoich pracach różnorodne miejsca w Lipnicy, których urok - w wielu wypadkach - dostrzegamy właśnie poprzez jego malarskie spojrzenie. Należy jednak zaznaczyć, że te dzieła artystyczne utrzymane są w wyraźnej konwencji realistycznej, ale nie stanowią wiernych kopii fotograficznych. Cechuje je swoistość ujęcia, dynamiczny sposób eksponowania tematyki i dyskretne, ale jakże kreatywne przetworzenie pokazywanej rzeczywistości - podkreślał Emil Kowalczyk, który wraz z Teresą Chudzikiewicz-Biłakową jest komisarzem wystawy.<br>Na niedzielny wernisaż przybyło blisko stu gości. Uroczystości towarzyszyła muzyka orawska. Wystawę można oglądać do końca marca, codziennie w godzinach od 13.00 do 20.00.<br>&lt;au&gt;jof&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Karnawał z operetką&lt;/tit&gt;<br><br>W sobotę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego