Typ tekstu: Książka
Autor: Kowalczykowa Alina
Tytuł: Dramat i teatr romantyczny
Rok: 1997
się herbatę i trunki z kilku butelek uchowanych przez Frejenda. Napięcie stopniowo wzrasta, jest wzmagane także przez różnicowanie efektów muzycznych. Trzy pieśni więźniów: pierwszy śpiewa samotnie, za drugim refren powtarza chór, a trzecią, pieśń Konrada, poprzedza osobliwa uwertura, jaką jest strojenie fletu - potem pieśniarzowi towarzyszy gra na instrumencie.
Tego rodzaju dyskretne a istotne wskazówki inscenizacyjne zawarte w dziele, które nie mogło przecież liczyć na rychłe wystawienie, świadczą o świetnej teatralnej wyobraźni i o wyczuciu potrzeb sceny przez Mickiewicza-dramaturga.
W akcie I Konfederatów barskich zupełnie inaczej. Mało jest wskazówek. A te, które się pojawiają, są jakby zaprzeczeniem teatralności, nadają zachowaniom charakter
się herbatę i trunki z kilku butelek uchowanych przez Frejenda. Napięcie stopniowo wzrasta, jest wzmagane także przez różnicowanie efektów muzycznych. Trzy pieśni więźniów: pierwszy śpiewa samotnie, za drugim refren powtarza chór, a trzecią, pieśń Konrada, poprzedza osobliwa uwertura, jaką jest strojenie fletu - potem pieśniarzowi towarzyszy gra na instrumencie.<br>Tego rodzaju dyskretne a istotne wskazówki inscenizacyjne zawarte w dziele, które nie mogło przecież liczyć na rychłe wystawienie, świadczą o świetnej teatralnej wyobraźni i o wyczuciu potrzeb sceny przez Mickiewicza-dramaturga.<br>W akcie I Konfederatów barskich zupełnie inaczej. Mało jest wskazówek. A te, które się pojawiają, są jakby zaprzeczeniem teatralności, nadają zachowaniom charakter
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!