Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
dzielą się na: deterministyczne i losowe. Stany cechy deterministycznej są określane jednoznacznie i w pełni (z prawdopodobieństwem równym jedności) przez czynniki uwzględniane w analizie, a cecha losowa przyjmuje swoje stany z pewnym prawdopodobieństwem mniejszym od jedności.
15 Właściwości zbiorów stanów cech przedmiotów umożliwiają podział cech na: dyskretne i ciągłe. Cechy dyskretne to takie, które mają skończone lub przeliczalne zbiory stanów. Stany cechy dyskretnej przybierają tylko niektóre wartości należące do określonego przedziału liczbowego. Cechom ciągłym są przyporządkowane nieskończone lub nieprzeliczalne zbiory stanów. Stany cechy ciągłej mogą przybierać dowolne wartości z określonego przedziału liczbowego.
16 Każdy przedmiot może być rozpatrywany z uwzględnieniem wielu
dzielą się na: deterministyczne i losowe. Stany cechy deterministycznej są określane jednoznacznie i w pełni (z prawdopodobieństwem równym jedności) przez czynniki uwzględniane w analizie, a cecha losowa przyjmuje swoje stany z pewnym prawdopodobieństwem mniejszym od jedności.<br>15 Właściwości zbiorów stanów cech przedmiotów umożliwiają podział cech na: dyskretne i ciągłe. Cechy dyskretne to takie, które mają skończone lub przeliczalne zbiory stanów. Stany cechy dyskretnej przybierają tylko niektóre wartości należące do określonego przedziału liczbowego. Cechom ciągłym są przyporządkowane nieskończone lub nieprzeliczalne zbiory stanów. Stany cechy ciągłej mogą przybierać dowolne wartości z określonego przedziału liczbowego.<br>16 Każdy przedmiot może być rozpatrywany z uwzględnieniem wielu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego