Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
sposobach rozwiązania kwestii odszkodowań za mienie pozostawione po drugiej wojnie światowej w Polsce.
Zastępca rzecznika rządu Hans-Hermann Langguth powiedział wczoraj, że nie wyklucza rozmów z panią Steinbach. Langguth dodał, że takiej dyskusji ze względu na "wielką delikatność sprawy" oraz "obciążenia historyczne" nie należy prowadzić na konferencjach, lecz w ramach "dyskretnej wymiany poglądów". Rzecznik zastrzegł jednocześnie, że rząd niemiecki nie rozważa możliwości uchwalenia nowej ustawy regulującej kwestie odszkodowań dla niemieckich wypędzonych. Podkreślił też, że "ani rząd federalny, ani żadne poważne siły polityczne w Niemczech nie wspierają roszczeń indywidualnych".
Erika Steinbach w ubiegłym tygodniu wezwała władze Niemiec do przyjęcia ustawy o odszkodowaniach
sposobach rozwiązania kwestii odszkodowań za mienie pozostawione po drugiej wojnie światowej w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt;.<br>Zastępca rzecznika rządu &lt;name type="person"&gt;Hans-Hermann Langguth&lt;/&gt; powiedział wczoraj, że nie wyklucza rozmów z panią &lt;name type="person"&gt;Steinbach&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Langguth&lt;/&gt; dodał, że takiej dyskusji ze względu na "wielką delikatność sprawy" oraz "obciążenia historyczne" nie należy prowadzić na konferencjach, lecz w ramach "dyskretnej wymiany poglądów". Rzecznik zastrzegł jednocześnie, że rząd niemiecki nie rozważa możliwości uchwalenia nowej ustawy regulującej kwestie odszkodowań dla niemieckich wypędzonych. Podkreślił też, że &lt;q&gt;"ani rząd federalny, ani żadne poważne siły polityczne w &lt;name type="place"&gt;Niemczech&lt;/&gt; nie wspierają roszczeń indywidualnych".&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Erika Steinbach&lt;/&gt; w ubiegłym tygodniu wezwała władze &lt;name type="place"&gt;Niemiec&lt;/&gt; do przyjęcia ustawy o odszkodowaniach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!