Typ tekstu: Książka
Autor: Machulski Juliusz, Wereśniak Piotr, Zatorski Ryszard
Tytuł: Kiler
Rok: 1998
Taxi nr 7775, JERZY KILER".

Scena 8.

POSIADŁOŚĆ SIARY

Plener. Dzień

Olbrzymia i droga posiadłość. Wielki, szykowny dom, obszerny ogród-park. Jedną z uroczych, zacienionych alejek ciężko biegnie facet około pięćdziesięciu lat. Ubrany jest w świecący dres, na głowie słuchawki walkmana. Facet to Stefan Siarzewski, bardziej znany jako SIARA.

W dyskretnej odległości od Siary biegnie piątka mężczyzn - również w dresach. Czterej z nich to rośli "bodyguards", piąty to WĄSKI - prawa ręka Siary.

Słychać dźwięk telefonu komórkowego. Wąski, nie przerywając biegu, odbiera telefon. Wiadomość, która do niego dociera, powoduje, że Wąski zatrzymuje się.

Po chwili Wąski rusza, zaciekle starając się nadrobić stracony
Taxi nr 7775, JERZY KILER".<br><br>Scena 8.<br><br>POSIADŁOŚĆ SIARY<br><br>Plener. Dzień<br><br>Olbrzymia i droga posiadłość. Wielki, szykowny dom, obszerny ogród-park. Jedną z uroczych, zacienionych alejek ciężko biegnie facet około pięćdziesięciu lat. Ubrany jest w świecący dres, na głowie słuchawki walkmana. Facet to Stefan Siarzewski, bardziej znany jako SIARA.<br><br>W dyskretnej odległości od Siary biegnie piątka mężczyzn - również w dresach. Czterej z nich to rośli "bodyguards", piąty to WĄSKI - prawa ręka Siary.<br><br>Słychać dźwięk telefonu komórkowego. Wąski, nie przerywając biegu, odbiera telefon. Wiadomość, która do niego dociera, powoduje, że Wąski zatrzymuje się.<br><br>Po chwili Wąski rusza, zaciekle starając się nadrobić stracony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!