Typ tekstu: Książka
Autor: Radosław Kobierski
Tytuł: Harar
Rok: 2005
wszystkich z torbami, i krzyczała, niech sobie sam pitrasi swoje mięsne potrawki, bo ona ma już dość. Przy każdej okazji zwracała ojcu uwagę, że się garbi, mlaska, plami ubranie, przywoływała go do porządku przy stole suto zastawionym podczas świątecznych czy też urodzinowych imprez, dochodziło nawet do takich sytuacji, że w dyskretny sposób szturchała go w ramię albo z całej siły pod stołem kopała w kostkę, na co ojciec rzucał sztućce na talerz i odchodził obrażony. Jednakże nie zmieniło to jego filozofii, wyrażającej się w przekonaniu, że częsty i treściwy posiłek załatwia wszelkie problemy natury fizycznej i duchowej.

Kiedy przychodziłem zmęczony ze
wszystkich z torbami, i krzyczała, niech sobie sam pitrasi swoje mięsne potrawki, bo ona ma już dość. Przy każdej okazji zwracała ojcu uwagę, że się garbi, mlaska, plami ubranie, przywoływała go do porządku przy stole suto zastawionym podczas świątecznych czy też urodzinowych imprez, dochodziło nawet do takich sytuacji, że w dyskretny sposób szturchała go w ramię albo z całej siły pod stołem kopała w kostkę, na co ojciec rzucał sztućce na talerz i odchodził obrażony. Jednakże nie zmieniło to jego filozofii, wyrażającej się w przekonaniu, że częsty i treściwy posiłek załatwia wszelkie problemy natury fizycznej i duchowej. <br><br>Kiedy przychodziłem zmęczony ze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!