Typ tekstu: Książka
Autor: Zaniewski Andrzej
Tytuł: Król Tanga
Rok: 1997
tu znalazł, w tak nie pasującym do jego sylwetki miejscu?
Patrzą na niego wszyscy, służące pilnujące berbeci w wózkach, pani z parą francuskich buldożków, oficer idący pod rękę ze swą narzeczoną, dwaj przypuszczalni prowincjusze... Ależ ten Żyd, barczysty, ciemnowłosy, rozkołysany, szybko idący przez elegancki park, nie pasuje do otoczenia, jest dysonansem w tym niemal nieskalanym krajobrazie.
Przechodzi obok ciebie. Oczy ma duże, czarne, piękne, jego przygięte plecy poruszają się w rytmie kroków. Te oczy wśród zmarszczek na twarzy na pograniczu starości wydają się młode, pełne blasku. Nagle powieka drga, puszcza oko w moją stronę.
A w Niemczech - myśli Iw - biją ich
tu znalazł, w tak nie pasującym do jego sylwetki miejscu?<br>Patrzą na niego wszyscy, służące pilnujące berbeci w wózkach, pani z parą francuskich buldożków, oficer idący pod rękę ze swą narzeczoną, dwaj przypuszczalni prowincjusze... Ależ ten Żyd, barczysty, ciemnowłosy, rozkołysany, szybko idący przez elegancki park, nie pasuje do otoczenia, jest dysonansem w tym niemal nieskalanym krajobrazie.<br>Przechodzi obok ciebie. Oczy ma duże, czarne, piękne, jego przygięte plecy poruszają się w rytmie kroków. Te oczy wśród zmarszczek na twarzy na pograniczu starości wydają się młode, pełne blasku. Nagle powieka drga, puszcza oko w moją stronę.<br>A w Niemczech - myśli Iw - biją ich
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego