Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
rozmów, podczas których znaczna część jego interlokutorów domagała się zachowania ich anonimowości. Uzyskał także wypowiedzi premiera Leszka Millera oraz Roberta Kwiatkowskiego i Andrzeja Zarębskiego. - Jednak efekt był tylko taki, że wiele dowiedziałem się o obyczajach rządzących telewizyjną produkcja filmową oraz o panujących w niej mechanizmach korupcyjnych - zeznał.
Smoleński przyznał, że dysponował notatką, którą 28 lipca 2002 r. Rywin przekazał w Sopocie prezydentowi Kwaśniewskiemu. Producent filmowy podawał w niej swoją wersję zdarzeń. - Nie opublikowaliśmy jej w tekście "Przychodzi Rywin do Michnika", bo złamalibyśmy tajemnicę śledztwa dziennikarskiego i ujawnilibyśmy źródło informacji - usprawiedliwiał tę decyzję Smoleński.
Pytany przez sąd, dlaczego w artykule napisał, że
rozmów, podczas których znaczna część jego interlokutorów domagała się zachowania ich anonimowości. Uzyskał także wypowiedzi premiera &lt;name type="person"&gt;Leszka Millera&lt;/&gt; oraz &lt;name type="person"&gt;Roberta Kwiatkowskiego&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Andrzeja Zarębskiego&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Jednak efekt był tylko taki, że wiele dowiedziałem się o obyczajach rządzących telewizyjną produkcja filmową oraz o panujących w niej mechanizmach korupcyjnych&lt;/&gt; - zeznał.<br>&lt;name type="person"&gt;Smoleński&lt;/&gt; przyznał, że dysponował notatką, którą 28 lipca 2002 r. &lt;name type="person"&gt;Rywin&lt;/&gt; przekazał w &lt;name type="place"&gt;Sopocie&lt;/&gt; prezydentowi &lt;name type="person"&gt;Kwaśniewskiemu&lt;/&gt;. Producent filmowy podawał w niej swoją wersję zdarzeń. &lt;q&gt;- Nie opublikowaliśmy jej w tekście &lt;name type="tit"&gt;"Przychodzi Rywin do Michnika"&lt;/&gt;, bo złamalibyśmy tajemnicę śledztwa dziennikarskiego i ujawnilibyśmy źródło informacji&lt;/&gt; - usprawiedliwiał tę decyzję &lt;name type="person"&gt;Smoleński&lt;/&gt;.<br>Pytany przez sąd, dlaczego w artykule napisał, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego