Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
Faktem jest, że państwa zachodnie ze strachem patrzyły na powstanie po drugiej wojnie światowej i umacnianie się państw demokracji ludowej, które sojusz ze Związkiem Radziecki i budowę socjalizmu podniosły do rangi podstawowej doktryny ideowo-politycznej. Nie tylko zresztą z obawą patrzyły: amerykański i brytyjski imperializm aktywnie wspierał ośrodki reakcji i dywersji w krajach demokracji ludowej.

Gdy jednak metody dywersji okazały się nie skuteczne, państwa zachodnie uczyniły z antykomunizmu naczelną zasadę swej polityki zagranicznej (także wewnętrznej, ale to problem odrębny). Na tej fali rozpoczęły montowanie łańcucha baz militarnych wokół ZSRR i krajów demokracji ludowej.

Jednakże w montowanej w Europie bazie krucjaty antykomunistycznej
Faktem jest, że państwa zachodnie ze strachem patrzyły na powstanie po drugiej wojnie światowej i umacnianie się państw demokracji ludowej, które sojusz ze Związkiem Radziecki i budowę socjalizmu podniosły do rangi podstawowej doktryny ideowo-politycznej. Nie tylko zresztą z obawą patrzyły: amerykański i brytyjski imperializm aktywnie wspierał ośrodki reakcji i dywersji w krajach demokracji ludowej.<br><br> Gdy jednak metody dywersji okazały się nie skuteczne, państwa zachodnie uczyniły z antykomunizmu naczelną zasadę swej polityki zagranicznej (także wewnętrznej, ale to problem odrębny). Na tej fali rozpoczęły montowanie łańcucha baz militarnych wokół ZSRR i krajów demokracji ludowej.<br><br>Jednakże w montowanej w Europie bazie krucjaty antykomunistycznej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego