Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Postęp Fizyki
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
których faza zbliża się tylko do wartości nie przekraczając jej, skutkiem czego maksimum rezonansowe zlewa się z echem jak na rys. 8c.
Interesujące jest, że krzywe odpowiadające echom dla fal cząstkowych o różnych l zbiegają się dla wyższych energii, tak, że w danym maksimum całkowitym przekroju czynnym następuje nałożenie się ech odpowiadających różnym l, lecz tej samej głównej liczbie kwantowej stanu (rys. 12). Takie właśnie zachowanie się jest charakterystyczne dla jądrowego zjawiska Ramsauera.
Przeanalizujmy teraz jak zmieni się uzyskany przez nas obraz przez włączenie urojonej części potencjału. Całkowity przekrój czynny jest tu proporcjonalny do Dla niskich energii zmienia się z energią
których faza zbliża się tylko do wartości &lt;gap&gt; nie przekraczając jej, skutkiem czego maksimum rezonansowe zlewa się z echem jak na rys. 8c.<br>Interesujące jest, że krzywe odpowiadające echom dla fal cząstkowych o różnych l zbiegają się dla wyższych energii, tak, że w danym maksimum całkowitym przekroju czynnym następuje nałożenie się ech odpowiadających różnym l, lecz tej samej głównej liczbie kwantowej stanu (rys. 12). Takie właśnie zachowanie się jest charakterystyczne dla jądrowego zjawiska Ramsauera.<br>Przeanalizujmy teraz jak zmieni się uzyskany przez nas obraz przez włączenie urojonej części potencjału. Całkowity przekrój czynny jest tu proporcjonalny &lt;page nr= 66&gt; do &lt;gap&gt; Dla niskich energii &lt;gap&gt; zmienia się z energią
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!