Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Łukasz
Tytuł: strona o żeglarstwie
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 2005
kosmicznego)pomiaru pozycji oraz informacji o błędzie są w stanie określić gdzie się znajdują z dokładnością do kilku metrów. Co może być przydatne, np. w fińskich szkierach. Do instalacji urządzeń nadawczo-odbiorczych zazwyczaj wykorzystuje się instalacje radiolatarni morskich, których pozycja jest znana (np. RC Rozewie).
DGPSy pozwalają na wyeliminowanie błędu efemeryd, refrakcji jono i troposfery oraz ominąć zabezpieczenia związane z wprowadzeniem sygnału zakłócającego SA.
Wadą DGPSów jest oprócz ceny ich lokalny zasięg - równoważny z zasięgiem danej radiolatarnii - rzędu kilkudziesięciu mil.

Współrzędne
Współrzędne są systemem nanoszenia danych na mapy i innych urządzeń nawigacyjnych. Współrzędne mogą być podane kątowo jako długość oraz szerokość
kosmicznego)pomiaru pozycji oraz informacji o błędzie są w stanie określić gdzie się znajdują z dokładnością do kilku metrów. Co może być przydatne, np. w fińskich szkierach. Do instalacji urządzeń nadawczo-odbiorczych zazwyczaj wykorzystuje się instalacje radiolatarni morskich, których pozycja jest znana (np. RC Rozewie).<br>DGPSy pozwalają na wyeliminowanie błędu efemeryd, refrakcji jono i troposfery oraz ominąć zabezpieczenia związane z wprowadzeniem sygnału zakłócającego SA.<br>Wadą DGPSów jest oprócz ceny ich lokalny zasięg - równoważny z zasięgiem danej radiolatarnii - rzędu kilkudziesięciu mil.<br><br>Współrzędne<br>Współrzędne są systemem nanoszenia danych na mapy i innych urządzeń nawigacyjnych. Współrzędne mogą być podane kątowo jako długość oraz szerokość
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego