Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 05.01 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nadal jest w toku. Certyfikaty stały się parawanem dla wielu partaczy. Niektóre placówki badawcze za bardzo hołdują zasadzie: zleceniodawca nasz pan.

Do inspektoratów wojewódzkich i GUNB wpłynie też sporo donosów od firm. Konkurencja jest najbardziej wnikliwym kontrolerem jakości materiałów budowlanych. Od kilku już lat placówki badawcze dostają zlecenia na robienie ekspertyz potwierdzających kiepską jakość konkurencyjnej produkcji. Teraz obowiązek weryfikowania tych zarzutów spadnie na inspektorów nadzoru. Zajmą się także garażowcami, drobnymi producentami podróbek wyrobów dużych firm. W szarej strefie powstaje około 25 proc. materiałów budowlanych, głównie cegieł, pustaków, gipsu, okien, klejów, farb. Legalnie sprzedawane jest zaledwie 40 proc. tarcicy.

Prawo budowlane i
nadal jest w toku. Certyfikaty stały się parawanem dla wielu partaczy. Niektóre placówki badawcze za bardzo hołdują zasadzie: zleceniodawca nasz pan.<br><br>Do inspektoratów wojewódzkich i GUNB wpłynie też sporo donosów od firm. Konkurencja jest najbardziej wnikliwym kontrolerem jakości materiałów budowlanych. Od kilku już lat placówki badawcze dostają zlecenia na robienie ekspertyz potwierdzających kiepską jakość konkurencyjnej produkcji. Teraz obowiązek weryfikowania tych zarzutów spadnie na inspektorów nadzoru. Zajmą się także &lt;orig&gt;garażowcami&lt;/&gt;, drobnymi producentami podróbek wyrobów dużych firm. W szarej strefie powstaje około 25 proc. materiałów budowlanych, głównie cegieł, pustaków, gipsu, okien, klejów, farb. Legalnie sprzedawane jest zaledwie 40 proc. tarcicy.<br><br>Prawo budowlane i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego