Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Super Express
Nr: 13/2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
Wiele wskazuje na to, że Dobrzański ma rację. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Wysypisko Łubna I (które miało zostać zlikwidowane już rok temu) może działać tylko do końca tego roku. W tak krótkim czasie miastu nie uda się znaleźć nowego miejsca pod budowę wysypiska, nie mówiąc już o przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych ekspertyz i przekonaniu do inwestycji mieszkańców pobliskich terenów.
- Jedno jest pewne: firmy wywozowe i tak będą wywozić śmieci, bo inaczej straciłyby pieniądze, które na tym zarabiają. Pytanie tylko, gdzie je wyrzucą. Jesteśmy o krok od tego, że zaczną powstawać dzikie wysypiska śmieci: w lesie, rowie, gdzie popadnie - ostrzega Dobrzański.
Wojewoda Maciej
Wiele wskazuje na to, że Dobrzański ma rację. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Wysypisko Łubna I (które miało zostać zlikwidowane już rok temu) może działać tylko do końca tego roku. W tak krótkim czasie miastu nie uda się znaleźć nowego miejsca pod budowę wysypiska, nie mówiąc już o przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych ekspertyz i przekonaniu do inwestycji mieszkańców pobliskich terenów.<br>- Jedno jest pewne: firmy wywozowe i tak będą wywozić śmieci, bo inaczej straciłyby pieniądze, które na tym zarabiają. Pytanie tylko, gdzie je wyrzucą. Jesteśmy o krok od tego, że zaczną powstawać dzikie wysypiska śmieci: w lesie, rowie, gdzie popadnie - ostrzega Dobrzański.<br>Wojewoda Maciej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!