Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 07.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
LFO zdobyło gwarancje rządowe na budowę fabryki w Mielcu. Państwo poręczyło 60 proc. z 32 mln dol. kredytu, udzielonego przez bankowe konsorcjum pod egidą Kredyt Banku.

Czytając analizy tego przedsięwzięcia, które zamawiał Kredyt Bank, dochodzi się do wniosku, że był to wtedy rewelacyjny pomysł na biznes. Potwierdza tę koncepcję również ekspertyza Elżbiety Paradowskiej, ówczesnego dyrektora departamentu w Ministerstwie Gospodarki. Uznała ona, że budowa LFO w specjalnej strefie ekonomicznej w Mielcu zapewnia tak wysoką opłacalność, że nie ma potrzeby, iżby pieniądze publiczne angażowało w inwestycję państwo. Jednak w przekonywanie poszczególnych ministrów do udzielenia gwarancji państwowych zaangażował się Włodzimierz Wapiński.
Po śmierci ministra
LFO zdobyło gwarancje rządowe na budowę fabryki w Mielcu. Państwo poręczyło 60 proc. z 32 mln dol. kredytu, udzielonego przez bankowe konsorcjum pod egidą Kredyt Banku.<br><br>Czytając analizy tego przedsięwzięcia, które zamawiał Kredyt Bank, dochodzi się do wniosku, że był to wtedy rewelacyjny pomysł na biznes. Potwierdza tę koncepcję również ekspertyza Elżbiety Paradowskiej, ówczesnego dyrektora departamentu w Ministerstwie Gospodarki. Uznała ona, że budowa LFO w specjalnej strefie ekonomicznej w Mielcu zapewnia tak wysoką opłacalność, że nie ma potrzeby, iżby pieniądze publiczne angażowało w inwestycję państwo. Jednak w przekonywanie poszczególnych ministrów do udzielenia gwarancji państwowych zaangażował się Włodzimierz Wapiński.<br>Po śmierci ministra
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego