Typ tekstu: Książka
Autor: Sekuła Helena
Tytuł: Ślad węża
Rok: 2004
Fakty przemawiają na twoją korzyść: Ty przyjmowałeś i kwitowałeś wyłącznie francuskie transporty, a one nigdy nie znikały, ani nie traciły na wadze i nie ginęły z dnia na dzień w wirtualnej rzeczywistości. Zatem jesteś wprawdzie oportunistą, ale raczej nieskorumpowanym fachowcem. Najwyżej odmówisz, ale nie polecisz z donosem, że cię o ekspertyzę prosiłam.
- Dziewczyno! Żądasz przysługi mogącej kosztować mnie znakomite miejsce pracy i wymyślasz od oportunistów! Nie nadajesz się do dyplomacji. Tam nie zagrzałabyś miejsca nawet tyle ile w Zoo-logu. Mam nadzieję, że tam się nie pokazałaś?
- Oczywiście nie, i tak za nic bym tam nie poszła, ale podbudowało twoje ostrzeżenie
Fakty przemawiają na twoją korzyść: Ty przyjmowałeś i kwitowałeś wyłącznie francuskie transporty, a one nigdy nie znikały, ani nie traciły na wadze i nie ginęły z dnia na dzień w wirtualnej rzeczywistości. Zatem jesteś wprawdzie oportunistą, ale raczej nieskorumpowanym fachowcem. Najwyżej odmówisz, ale nie polecisz z donosem, że cię o ekspertyzę prosiłam.<br>- Dziewczyno! Żądasz przysługi mogącej kosztować mnie znakomite miejsce pracy i wymyślasz od oportunistów! Nie nadajesz się do dyplomacji. Tam nie zagrzałabyś miejsca nawet tyle ile w Zoo-logu. Mam nadzieję, że tam się nie pokazałaś?<br>- Oczywiście nie, i tak za nic bym tam nie poszła, ale podbudowało twoje ostrzeżenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego