Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 15.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
wyborami - dodaje burmistrz Nowak.
Ten pośpiech będzie teraz kosztował. Jak próbuje liczyć burmistrz Połańca, w najlepszym wypadku milion nowych zł. Czyli 1/3 tego, ile wtedy kosztowały domy. I to tylko wówczas, jeśli część zabudowań uda się zmodernizować, a nie wyburzyć.
Kto zawinił, na razie nie udało się ustalić. Odrębną ekspertyzę wykonała gmina, a odrębną Urząd Mieszkalnictwa. Według obydwu domy - wzniesione przez firmę z Gdyni - są zbudowane źle. Dyrektor Sławomir Lewandowski z Urzędu Mieszkalnictwa uważa, że wiele niedociągnięć leży po stronie gminy. Gminni radni wystąpili natomiast do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie sprawy.
- To nie przypadek czy błąd w sztuce - uważa
wyborami - dodaje burmistrz Nowak. <br>Ten pośpiech będzie teraz kosztował. Jak próbuje liczyć burmistrz Połańca, w najlepszym wypadku milion nowych zł. Czyli 1/3 tego, ile wtedy kosztowały domy. I to tylko wówczas, jeśli część zabudowań uda się zmodernizować, a nie wyburzyć. <br>Kto zawinił, na razie nie udało się ustalić. Odrębną ekspertyzę wykonała gmina, a odrębną Urząd Mieszkalnictwa. Według obydwu domy - wzniesione przez firmę z Gdyni - są zbudowane źle. Dyrektor Sławomir Lewandowski z Urzędu Mieszkalnictwa uważa, że wiele niedociągnięć leży po stronie gminy. Gminni radni wystąpili natomiast do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie sprawy. <br>- To nie przypadek czy błąd w sztuce - uważa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego