Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.08
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ona wyliczyła straty, które były prezes PZU Życie miał spowodować w majątku spółki. Jednak kiedy na początku 2004 roku stanęła przed sądem, jej zeznania były tak niespójne i niekompetentne, że ośmieszyły prokuraturę. Okazało się, że biegła ma problemy z wyjaśnieniem podstawowych definicji, nie potrafi wytłumaczyć, według jakich kryteriów opracowała swoją ekspertyzę.
- Czy złe sformułowania zawarte w opinii mogą spowodować, że z tego powodu ktoś mógł wysnuć z niej wnioski nieodpowiadające prawdzie? - pytał przewodniczący rozprawie sędzia Krzysztof Petryna.
- Tak mogłoby się zdarzyć - odparła biegła.
- Czyli można uznać, że coś w opinii byłoby niezgodne z prawdą? - dopytywał Petryna.
- Tak - odrzekła biegła.
Oskarżony Marek
ona wyliczyła straty, które były prezes &lt;name type="org"&gt;PZU Życie&lt;/&gt; miał spowodować w majątku spółki. Jednak kiedy na początku 2004 roku stanęła przed sądem, jej zeznania były tak niespójne i niekompetentne, że ośmieszyły prokuraturę. Okazało się, że biegła ma problemy z wyjaśnieniem podstawowych definicji, nie potrafi wytłumaczyć, według jakich kryteriów opracowała swoją ekspertyzę.<br>&lt;q&gt;- Czy złe sformułowania zawarte w opinii mogą spowodować, że z tego powodu ktoś mógł wysnuć z niej wnioski nieodpowiadające prawdzie?&lt;/&gt; - pytał przewodniczący rozprawie sędzia &lt;name type="person"&gt;Krzysztof Petryna&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Tak mogłoby się zdarzyć&lt;/&gt; - odparła biegła.<br>&lt;q&gt;- Czyli można uznać, że coś w opinii byłoby niezgodne z prawdą?&lt;/&gt; - dopytywał &lt;name type="person"&gt;Petryna&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Tak&lt;/&gt; - odrzekła biegła.<br>Oskarżony &lt;name type="person"&gt;Marek
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego