Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wpisane w ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Nie byłyby powiązane z pensją podsekretarza stanu, choć uposażenie posła ma być tej samej wysokości, co zasadnicza pensja wiceministra. Oczywiście bez dodatku funkcyjnego.
Podkomisja zajmująca się projektem od blisko trzech lat nie może wypracować stanowiska. - To projekt kontrowersyjny. Wystąpiliśmy o liczne ekspertyzy m.in. do Kancelarii Prezydenta, do Sejmowego Biura Ekspertyz. Ich opinie są niejednoznaczne - mówi Danuta Ciborowska (SLD), przewodnicząca podkomisji.
Czy i kiedy podkomisja ukończy pracę, nie wiadomo. Najwyraźniej posłowie uważają, że wysokie wynagrodzenia im się należą.

POSEŁ Z DODATKIEM CZY BEZ

Zasadnicza pensja wiceministra razem z dodatkiem funkcyjnym wynosi ponad
wpisane w ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Nie byłyby powiązane z pensją podsekretarza stanu, choć uposażenie posła ma być tej samej wysokości, co zasadnicza pensja wiceministra. Oczywiście bez dodatku funkcyjnego.<br>Podkomisja zajmująca się projektem od blisko trzech lat nie może wypracować stanowiska. - To projekt kontrowersyjny. Wystąpiliśmy o liczne ekspertyzy m.in. do &lt;name type="org"&gt;Kancelarii Prezydenta&lt;/&gt;, do &lt;name type="org"&gt;Sejmowego Biura Ekspertyz&lt;/&gt;. Ich opinie są niejednoznaczne - mówi &lt;name type="person"&gt;Danuta Ciborowska&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;), przewodnicząca podkomisji.<br>Czy i kiedy podkomisja ukończy pracę, nie wiadomo. Najwyraźniej posłowie uważają, że wysokie wynagrodzenia im się należą.<br><br>&lt;tit&gt;POSEŁ Z DODATKIEM CZY BEZ&lt;/&gt;<br><br>Zasadnicza pensja wiceministra razem z dodatkiem funkcyjnym wynosi ponad
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego