Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
doniesienia. Na ich podstawie w lutym 2002 r. prokuratura przedstawiła trojgu członkom zarządu Presspubliki - Grzegorzowi Gaudenowi, Elżbiecie Ponikło i Piotrowi Frątczakowi - zarzuty przekroczenia uprawnień i spowodowanie szkody w jej majątku w kwocie ponad 7 mln złotych.
Zarząd Presspubliki oraz szefowie Orkli Media odrzucali oskarżenia PPW i prokuratury, powołując się na ekspertyzy firm doradczo-audytorskich, m.in. PricewaterhouseCoopers i Deloitte & Touche oraz Kancelarii Porad Finansowo - Księgowych dr Piotr Rojek, które podważały zarzuty. W tej sytuacji śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która powołała kolejnego biegłego w celu uzyskania opinii końcowej.
- Biegła rewident uznała, że na podstawie zgromadzonych dowodów nie można ustalić, iż
doniesienia. Na ich podstawie w lutym 2002 r. prokuratura przedstawiła trojgu członkom zarządu &lt;name type="org"&gt;Presspubliki&lt;/&gt; - &lt;name type="person"&gt;Grzegorzowi Gaudenowi&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Elżbiecie Ponikło&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Piotrowi Frątczakowi&lt;/&gt; - zarzuty przekroczenia uprawnień i spowodowanie szkody w jej majątku w kwocie ponad 7 mln złotych.<br>Zarząd &lt;name type="org"&gt;Presspubliki&lt;/&gt; oraz szefowie &lt;name type="org"&gt;Orkli Media&lt;/&gt; odrzucali oskarżenia &lt;name type="org"&gt;PPW&lt;/&gt; i prokuratury, powołując się na ekspertyzy firm doradczo-audytorskich, m.in. &lt;name type="org"&gt;PricewaterhouseCoopers&lt;/&gt; i &lt;name type="org"&gt;Deloitte &amp; Touche&lt;/&gt; oraz &lt;name type="org"&gt;Kancelarii Porad Finansowo - Księgowych dr Piotr Rojek&lt;/&gt;, które podważały zarzuty. W tej sytuacji śledztwo przejęła &lt;name type="org"&gt;Prokuratura Okręgowa&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Warszawie&lt;/&gt;, która powołała kolejnego biegłego w celu uzyskania opinii końcowej.<br>&lt;q&gt;- Biegła rewident uznała, że na podstawie zgromadzonych dowodów nie można ustalić, iż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!