Typ tekstu: Książka
Autor: Hering Mieczysław
Tytuł: Podstawy elektrotermii
Rok: 1995
oraz bezwzględną temperaturą powierzchni promieniującej T, w K
Prawo to ma zastosowanie zarówno w odniesieniu do źródeł jak i odbiorników promieniowania. Graficzną ilustracją prawa Plancka jest rys 3.1.
Znajomość q= f(\7l,T) ma niezwykle istotne znaczenie przy \7l wyborze źródła promieniowania. Źródło to musi być tak dobrane, by emitowało największe wartości q w tych zakresach fal, które \7l są najintensywniej pochłanianie przez wsad. Wiadomo bowiem, że absorpcyjność wsadu dla ciał technicznych jest najczęściej funkcją \7l. Właściwe dopasowanie źródła do wsadu jest podstawowym elementem decydującym o sprawności układu promiennikowego.
Prawo Wiena odnosi się do ciał czarnych i szarych. Określa ono
oraz bezwzględną temperaturą powierzchni promieniującej T, w K <br>Prawo to ma zastosowanie zarówno w odniesieniu do źródeł jak i odbiorników promieniowania. Graficzną ilustracją &lt;name type="tit"&gt;prawa Plancka&lt;/&gt; jest rys 3.1. <br>Znajomość q= f(\7l,T) ma niezwykle istotne znaczenie przy \7l wyborze źródła promieniowania. Źródło to musi być tak dobrane, by emitowało największe wartości q w tych zakresach fal, które \7l są najintensywniej pochłanianie przez wsad. Wiadomo bowiem, że absorpcyjność wsadu dla ciał technicznych jest najczęściej funkcją \7l. Właściwe dopasowanie źródła do wsadu jest podstawowym elementem decydującym o sprawności układu promiennikowego.<br>Prawo Wiena odnosi się do ciał czarnych i szarych. Określa ono
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego