Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
przekrój czynny określa prawdopodobieństwo, że w wyniku oddziaływania cząstka będzie emitowana (rozpraszana) w elemencie kąta bryłowego d, w kierunku określonym przez współrzędne biegunowe ((...)) Wycinek kąta bryłowego w układzie współrzędnych biegunowych ma postać ((...)). Całkowity przekrój czynny otrzymujemy przez całkowanie przekroju różniczkowego ((...))
W drugim przypadku różniczkowy przekrój d określa prawdopodobieństwo, że cząstka emitowana lub rozpraszana w wyniku oddziaływania będzie miała energię w przedziale ((...))
Zależność przekroju czynnego od energii cząstki bombardującej pokazano na rys.4.2 i 4.4. Krzywe cząstkowych przekrojów czynnych w funkcji energii cząstki nazywają się krzywymi wzbudzenia albo funkcjami wzbudzenia.

4.4. Bariera kulombowska

Całkowita energia, której stałość musi być
przekrój czynny określa prawdopodobieństwo, że w wyniku oddziaływania cząstka będzie emitowana (rozpraszana) w elemencie kąta bryłowego d, w kierunku określonym przez współrzędne biegunowe ((...)) Wycinek kąta bryłowego w układzie współrzędnych biegunowych ma postać ((...)). Całkowity przekrój czynny otrzymujemy przez całkowanie przekroju różniczkowego ((...))<br> W drugim przypadku różniczkowy przekrój d określa prawdopodobieństwo, że cząstka emitowana lub rozpraszana w wyniku oddziaływania będzie miała energię w przedziale ((...))<br> Zależność przekroju czynnego od energii cząstki bombardującej pokazano na rys.4.2 i 4.4. Krzywe cząstkowych przekrojów czynnych w funkcji energii cząstki nazywają się krzywymi wzbudzenia albo funkcjami wzbudzenia.<br><br>&lt;tit&gt;4.4. Bariera kulombowska&lt;/&gt;<br><br> Całkowita energia, której stałość musi być
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego