Typ tekstu: Książka
Tytuł: Polscy ekonomiści w świecie
Rok: 2000
przez to zmniejszenie ryzyka bez potrzeby posługiwania się przenośnym kapitałem. A zatem, konkluduje Ellerman, przenośny kapitał nie jest warunkiem koniecznym rozłożenia ryzyka w rocznym strumieniu dochodów pracowników.
Podsumowując tę część wywodu, rynek akcji kapitałowych nie jest warunkiem koniecznym efektywnego rozłożenia ryzyka w gospodarce zdominowanej przez demokratyczne, samorządowe firmy, które nie emitują akcji kapitałowych. Jedynym rodzajem papierów wartościowych są w tym przypadku normalnie zbywalne obligacje i skrypty dłużne, jak również specjalne papiery dające prawo do udziału w zyskach, ponadto, łączenie zysków w pulę może także przyczynić się do zmniejszenia ryzyka.

Innowacja i przedsiębiorczość

Krytycy socjalizmu rynkowego twierdzą, że firmy kapitalistyczne wykazują większą
przez to zmniejszenie ryzyka bez potrzeby posługiwania się przenośnym kapitałem. A zatem, konkluduje Ellerman, przenośny kapitał nie jest warunkiem koniecznym rozłożenia ryzyka w rocznym strumieniu dochodów pracowników. <br>Podsumowując tę część wywodu, rynek akcji kapitałowych nie jest warunkiem koniecznym efektywnego rozłożenia ryzyka w gospodarce zdominowanej przez demokratyczne, samorządowe firmy, które nie emitują akcji kapitałowych. Jedynym rodzajem papierów wartościowych są w tym przypadku normalnie zbywalne obligacje i skrypty dłużne, jak również specjalne papiery dające prawo do udziału w zyskach, ponadto, łączenie zysków w pulę może także przyczynić się do zmniejszenia ryzyka. <br><br>&lt;tit&gt;Innowacja i przedsiębiorczość&lt;/&gt;<br><br>Krytycy socjalizmu rynkowego twierdzą, że firmy kapitalistyczne wykazują większą
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!