Typ tekstu: Książka
Tytuł: Polscy ekonomiści w świecie
Rok: 2000
przez to zmniejszenie ryzyka bez potrzeby posługiwania się przenośnym kapitałem. A zatem, konkluduje Ellerman, przenośny kapitał nie jest warunkiem koniecznym rozłożenia ryzyka w rocznym strumieniu dochodów pracowników.
Podsumowując tę część wywodu, rynek akcji kapitałowych nie jest warunkiem koniecznym efektywnego rozłożenia ryzyka w gospodarce zdominowanej przez demokratyczne, samorządowe firmy, które nie emitują akcji kapitałowych. Jedynym rodzajem papierów wartościowych są w tym przypadku normalnie zbywalne obligacje i skrypty dłużne, jak również specjalne papiery dające prawo do udziału w zyskach, ponadto, łączenie zysków w pulę może także przyczynić się do zmniejszenia ryzyka.

Innowacja i przedsiębiorczość

Krytycy socjalizmu rynkowego twierdzą, że firmy kapitalistyczne wykazują większą
przez to zmniejszenie ryzyka bez potrzeby posługiwania się przenośnym kapitałem. A zatem, konkluduje Ellerman, przenośny kapitał nie jest warunkiem koniecznym rozłożenia ryzyka w rocznym strumieniu dochodów pracowników. <br>Podsumowując tę część wywodu, rynek akcji kapitałowych nie jest warunkiem koniecznym efektywnego rozłożenia ryzyka w gospodarce zdominowanej przez demokratyczne, samorządowe firmy, które nie emitują akcji kapitałowych. Jedynym rodzajem papierów wartościowych są w tym przypadku normalnie zbywalne obligacje i skrypty dłużne, jak również specjalne papiery dające prawo do udziału w zyskach, ponadto, łączenie zysków w pulę może także przyczynić się do zmniejszenia ryzyka. <br><br>&lt;tit&gt;Innowacja i przedsiębiorczość&lt;/&gt;<br><br>Krytycy socjalizmu rynkowego twierdzą, że firmy kapitalistyczne wykazują większą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!