Typ tekstu: Książka
Autor: Grzesiuk Lidia,
Tryjarska Barbara
Tytuł: Jak pomagać sobie
Rok: 1995
w przeżycia drugiego człowieka łatwiej jest sprawdzać w kontaktach z dziećmi, bo ich uczucia bywają żywsze, bardziej jednoznaczne. Ponadto dzieci bywają bardziej otwarte, szczere w wyrażaniu tego, co czują. Możemy więc mówić: "Chyba teraz się zezłościłaś", "Wydaje mi się synku, że boisz się czegoś", "Czy to cię zasmuciło?".
Rozwijanie własnej empatii pozwoli nam lepiej zrozumieć siebie, gdy zdarza się nam ulegać cudzym emocjom, i lepiej rozumieć innych, gdy nie jest im łatwo mówić o swoich uczuciach.
Ronald D. Laing, podobnie jak Carl Rogers, uznawał dobry kontakt terapeuty z pacjentem za istotny czynnik leczący w psychoterapii. Nie podawał specyficznych reguł postępowania dla
w przeżycia drugiego człowieka łatwiej jest sprawdzać w kontaktach z dziećmi, bo ich uczucia bywają żywsze, bardziej jednoznaczne. Ponadto dzieci bywają bardziej otwarte, szczere w wyrażaniu tego, co czują. Możemy więc mówić: "Chyba teraz się zezłościłaś", "Wydaje mi się synku, że boisz się czegoś", "Czy to cię zasmuciło?".<br>Rozwijanie własnej empatii pozwoli nam lepiej zrozumieć siebie, gdy zdarza się nam ulegać cudzym emocjom, i lepiej rozumieć innych, gdy nie jest im łatwo mówić o swoich uczuciach.<br>&lt;name type="person"&gt;Ronald D. Laing&lt;/&gt;, podobnie jak &lt;name type="person"&gt;Carl Rogers&lt;/&gt;, uznawał dobry kontakt terapeuty z pacjentem za istotny czynnik leczący w psychoterapii. Nie podawał specyficznych reguł postępowania dla
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!