Typ tekstu: Książka
Autor: Fereniec Jan
Tytuł: Zarys ekonomiki i organizacji rolnictwa
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1985
gruntów ornych. Główne rejony produkcji ziemniaków występują w północno-wschodniej (np. woj. koszalińskie), środkowo-wschodniej (siedleckie) i centralnej (radomskie, kieleckie) części kraju.
Ziemniaki odznaczają się dużymi walorami smakowymi i odżywczymi w diecie człowieka. Mają również duże znaczenie w żywieniu zwierząt. W żywieniu zwierząt gospodarskich pokrywają one 14-16 całkowitych potrzeb energetycznych i 6-8 zapotrzebowania na białko strawne. Natomiast w żywieniu trzody chlewnej pokrywają 35 potrzeb energetycznych i 15 zapotrzebowania na białko.
Z ziemniaków uzyskuje się około 100 produktów przemysłowych. Do najpopularniejszych należą: mączka ziemniaczana, spirytus, krochmal, frytki ziemniaczane, chipsy itp. Ziemniaki stanowią ważny element wyżywienia, takie potrawy jak pyzy, placki
gruntów ornych. Główne rejony produkcji ziemniaków występują w północno-wschodniej (np. woj. koszalińskie), środkowo-wschodniej (siedleckie) i centralnej (radomskie, kieleckie) części kraju.<br>Ziemniaki odznaczają się dużymi walorami smakowymi i odżywczymi w diecie człowieka. Mają również duże znaczenie w żywieniu zwierząt. W żywieniu zwierząt gospodarskich pokrywają one 14-16 całkowitych potrzeb energetycznych i 6-8 zapotrzebowania na białko strawne. Natomiast w żywieniu trzody chlewnej pokrywają 35 potrzeb energetycznych i 15 zapotrzebowania na białko.<br>Z ziemniaków uzyskuje się około 100 produktów przemysłowych. Do najpopularniejszych należą: mączka ziemniaczana, spirytus, krochmal, frytki ziemniaczane, chipsy itp. Ziemniaki stanowią ważny element wyżywienia, takie potrawy jak pyzy, placki
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!