Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 50
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
iż od żmudnej nauki dialogu ze społeczeństwem pluralistycznym nie ma odwrotu, ponieważ postawa obronna - jaką pamiętamy sprzed 1989 r. - nie mobilizuje już wszystkich wokół Kościoła. Trzeba szukać innych dróg dotarcia do społeczeństwa, bardzo zmienionego od tamtych czasów.
- Paradoks polskiego życia religijnego polega jednak na tym, że katolicy ulegający skłonności do etykietowania wroga - a przykład zwolenników Radia Maryja narzuca się tu sam - to jednocześnie ludzie traktujący wiarę bardzo poważnie. W przeciwieństwie do milionów katolików metrykalnych, manifestujący swój związek z Kościołem jedynie uczestnictwem w pasterce albo procesji na Boże Ciało.
- Bardzo bym się obawiał dzielenia Kościoła na fundamentalistyczną mniejszość oraz większość wiernych, traktujących
iż od żmudnej nauki dialogu ze społeczeństwem pluralistycznym nie ma odwrotu, ponieważ postawa obronna - jaką pamiętamy sprzed 1989 r. - nie mobilizuje już wszystkich wokół Kościoła. Trzeba szukać innych dróg dotarcia do społeczeństwa, bardzo zmienionego od tamtych czasów.&lt;/&gt; <br>&lt;who1&gt;- Paradoks polskiego życia religijnego polega jednak na tym, że katolicy ulegający skłonności do etykietowania wroga - a przykład zwolenników Radia Maryja narzuca się tu sam - to jednocześnie ludzie traktujący wiarę bardzo poważnie. W przeciwieństwie do milionów katolików metrykalnych, manifestujący swój związek z Kościołem jedynie uczestnictwem w pasterce albo procesji na Boże Ciało.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;- Bardzo bym się obawiał dzielenia Kościoła na fundamentalistyczną mniejszość oraz większość wiernych, traktujących
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego