Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Melnyczenko ujawnił fragment nagrania mówiący o tym, że Kuczma zlecił służbom specjalnym zamordowanie opozycyjnego dziennikarza Gieorgija Gongadze. Melnyczenko mieszka w USA, gdzie kilka lat temu otrzymał azyl polityczny.
(TA.S.) OPRAC. P.K.Polska i Francja mają do załatwienia kilka konkretnych spraw, w których należałoby się wyzbyć emocji

Czas na fajkę pokoju

W ostatnich dwóch latach doszło do poważnego, uprzednio nienotowanego i najzupełniej niepotrzebnego napięcia w stosunkach polsko-francuskich. Prezydent Aleksander Kwaśniewski, który składa dziś oficjalną wizytę w Paryżu, powinien pamiętać, że wina była po obu stronach.
Nie można oczywiście zapominać o połajankach Jacques'a Chiraca pod adresem tych, którzy stracili dobrą okazję
Melnyczenko&lt;/&gt; ujawnił fragment nagrania mówiący o tym, że &lt;name type="person"&gt;Kuczma&lt;/&gt; zlecił służbom specjalnym zamordowanie opozycyjnego dziennikarza &lt;name type="person"&gt;Gieorgija Gongadze&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Melnyczenko&lt;/&gt; mieszka w &lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt;, gdzie kilka lat temu otrzymał azyl polityczny.<br>&lt;au&gt;(TA.S.) OPRAC. P.K.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Francja&lt;/&gt; mają do załatwienia kilka konkretnych spraw, w których należałoby się wyzbyć emocji&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Czas na fajkę pokoju&lt;/&gt;<br><br>W ostatnich dwóch latach doszło do poważnego, uprzednio nienotowanego i najzupełniej niepotrzebnego napięcia w stosunkach polsko-francuskich. Prezydent &lt;name type="person"&gt;Aleksander Kwaśniewski&lt;/&gt;, który składa dziś oficjalną wizytę w &lt;name type="place"&gt;Paryżu&lt;/&gt;, powinien pamiętać, że wina była po obu stronach.<br>Nie można oczywiście zapominać o połajankach &lt;name type="person"&gt;Jacques'a Chiraca&lt;/&gt; pod adresem tych, którzy stracili dobrą okazję
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!