Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Melnyczenko ujawnił fragment nagrania mówiący o tym, że Kuczma zlecił służbom specjalnym zamordowanie opozycyjnego dziennikarza Gieorgija Gongadze. Melnyczenko mieszka w USA, gdzie kilka lat temu otrzymał azyl polityczny.
(TA.S.) OPRAC. P.K.Polska i Francja mają do załatwienia kilka konkretnych spraw, w których należałoby się wyzbyć emocji

Czas na fajkę pokoju

W ostatnich dwóch latach doszło do poważnego, uprzednio nienotowanego i najzupełniej niepotrzebnego napięcia w stosunkach polsko-francuskich. Prezydent Aleksander Kwaśniewski, który składa dziś oficjalną wizytę w Paryżu, powinien pamiętać, że wina była po obu stronach.
Nie można oczywiście zapominać o połajankach Jacques'a Chiraca pod adresem tych, którzy stracili dobrą okazję
Melnyczenko&lt;/&gt; ujawnił fragment nagrania mówiący o tym, że &lt;name type="person"&gt;Kuczma&lt;/&gt; zlecił służbom specjalnym zamordowanie opozycyjnego dziennikarza &lt;name type="person"&gt;Gieorgija Gongadze&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Melnyczenko&lt;/&gt; mieszka w &lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt;, gdzie kilka lat temu otrzymał azyl polityczny.<br>&lt;au&gt;(TA.S.) OPRAC. P.K.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Francja&lt;/&gt; mają do załatwienia kilka konkretnych spraw, w których należałoby się wyzbyć emocji&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Czas na fajkę pokoju&lt;/&gt;<br><br>W ostatnich dwóch latach doszło do poważnego, uprzednio nienotowanego i najzupełniej niepotrzebnego napięcia w stosunkach polsko-francuskich. Prezydent &lt;name type="person"&gt;Aleksander Kwaśniewski&lt;/&gt;, który składa dziś oficjalną wizytę w &lt;name type="place"&gt;Paryżu&lt;/&gt;, powinien pamiętać, że wina była po obu stronach.<br>Nie można oczywiście zapominać o połajankach &lt;name type="person"&gt;Jacques'a Chiraca&lt;/&gt; pod adresem tych, którzy stracili dobrą okazję
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego