Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
antagonizmu ze Stanami Zjednoczonymi, zwłaszcza w przymierzu z Rosją.
Z polskiej perspektywy to nie jest zła opcja. To Francja, a nie Niemcy, pozostanie jeszcze długo głównym budowniczym Europy. Dlatego, choć Paryż zerka ostatnio chętniej ku Maghrebowi i ku Turcji, to z Warszawą w swych przyszłych bojach liczyć się musi. Może fajki pokoju jeszcze nie wypalono, ale topór wojenny chyba już został zakopany.
Z PARYŻAUSA

Pierwsze sondaże po debacie Bush-Kerry

Znów łeb w łeb

Dzięki udanemu występowi w debacie demokratyczny kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych John Kerry odrobił straty do George'a W. Busha - wynika z najnowszego sondażu tygodnika "Newsweek".
Większość amerykańskich
antagonizmu ze &lt;name type="place"&gt;Stanami Zjednoczonymi&lt;/&gt;, zwłaszcza w przymierzu z &lt;name type="place"&gt;Rosją&lt;/&gt;.<br>Z polskiej perspektywy to nie jest zła opcja. To &lt;name type="place"&gt;Francja&lt;/&gt;, a nie &lt;name type="place"&gt;Niemcy&lt;/&gt;, pozostanie jeszcze długo głównym budowniczym &lt;name type="place"&gt;Europy&lt;/&gt;. Dlatego, choć &lt;name type="place"&gt;Paryż&lt;/&gt; zerka ostatnio chętniej ku &lt;name type="place"&gt;Maghrebowi&lt;/&gt; i ku &lt;name type="place"&gt;Turcji&lt;/&gt;, to z &lt;name type="place"&gt;Warszawą&lt;/&gt; w swych przyszłych bojach liczyć się musi. Może fajki pokoju jeszcze nie wypalono, ale topór wojenny chyba już został zakopany.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt;Z PARYŻA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Pierwsze sondaże po debacie &lt;name type="person"&gt;Bush&lt;/&gt;-&lt;name type="person"&gt;Kerry&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Znów łeb w łeb&lt;/&gt;<br><br>Dzięki udanemu występowi w debacie demokratyczny kandydat na prezydenta &lt;name type="place"&gt;Stanów Zjednoczonych&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;John Kerry&lt;/&gt; odrobił straty do &lt;name type="person"&gt;George'a W. Busha&lt;/&gt; - wynika z najnowszego sondażu tygodnika "Newsweek".<br>Większość amerykańskich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego