Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
Svoboda. Właśnie Litwina zdobyła poparcie na forum Unii Europejskiej i Fundacji Sorosa. W Krajowej Radzie próbowano najpierw pożenić oba pomysły, Svobody i Racji. Odbyło się spotkanie, autorzy projektów podpisali list intencyjny, lecz na tym się skończyło. Rozbieżne były intencje: Radio Svoboda zabiegało o fale średnie, Radio Racja - o krótkie.

-Na falach krótkich wolnych częstotliwości jest całe mnóstwo - mówią w Krajowej Radzie. Nie są one wykorzystywane przez nadawców krajowych, rozgłośnie komercyjne. Są dla nich bezużyteczne: fale krótkie trudno odbierać blisko nadajnika. Natomiast słychać je na terenach oddalonych. Czyli dochodziłyby zapewne do Mińska czy Witebska.

Polska jest sygnatariuszem konwencji o telewizji i radiofonii transgranicznej
Svoboda. Właśnie Litwina zdobyła poparcie na forum Unii Europejskiej i Fundacji Sorosa. W Krajowej Radzie próbowano najpierw pożenić oba pomysły, Svobody i Racji. Odbyło się spotkanie, autorzy projektów podpisali list intencyjny, lecz na tym się skończyło. Rozbieżne były intencje: Radio Svoboda zabiegało o fale średnie, Radio Racja - o krótkie.<br><br> -Na falach krótkich wolnych częstotliwości jest całe mnóstwo - mówią w Krajowej Radzie. Nie są one wykorzystywane przez nadawców krajowych, rozgłośnie komercyjne. Są dla nich bezużyteczne: fale krótkie trudno odbierać blisko nadajnika. Natomiast słychać je na terenach oddalonych. Czyli dochodziłyby zapewne do Mińska czy Witebska.<br><br> Polska jest sygnatariuszem konwencji o telewizji i radiofonii &lt;orig&gt;transgranicznej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego