Typ tekstu: Książka
Autor: Dybowska Alicja, Żaryn Jan, Żaryn Małgorzata
Tytuł: Polskie dzieje od czasów najdawniejszych do współczesności
Rok: 1996
najznakomitszych rodów królewskich w Europie, skutecznie rywalizujący z cesarskimi Habsburgami. Obdarzeni wieloma cnotami nie byli przecież pozbawieni słabości.
Wszystkich ich charakteryzowało głębokie zamiłowanie do myślistwa i wręcz uwielbienie dla płci pięknej. "W poczcie członków tej polsko-litewskiej dynastii różnych widzimy ludzi [...], ale nie spotykamy wśród nich nigdy i nigdzie niesumiennych fanfaronów i czcicieli czczego blichtru". Przyzwyczajeni do władców takiego formatu, z tym większym niepokojem mieszkańcy Rzeczypospolitej patrzyli w przyszłość, zatroskani o losy elekcyjnego tronu.

KRÓLOWIE ELEKCYJNI
MIĘDZY JAGIELLONAMI A WAZAMI

Rzeczpospolita. Sfederowana po unii lubelskiej Rzeczpospolita była państwem, którego terytorium ustępowało w Europie wielkością jedynie Rosji Turcji.
Królestwo Polskie i Wielkie
najznakomitszych rodów królewskich w Europie, skutecznie rywalizujący z cesarskimi Habsburgami. Obdarzeni wieloma cnotami nie byli przecież pozbawieni słabości.<br>Wszystkich ich charakteryzowało głębokie zamiłowanie do myślistwa i wręcz uwielbienie dla płci pięknej. "W poczcie członków tej polsko-litewskiej dynastii różnych widzimy ludzi [...], ale nie spotykamy wśród nich nigdy i nigdzie niesumiennych fanfaronów i czcicieli czczego blichtru". Przyzwyczajeni do władców takiego formatu, z tym większym niepokojem mieszkańcy Rzeczypospolitej patrzyli w przyszłość, zatroskani o losy elekcyjnego tronu.<br><br>&lt;tit&gt;KRÓLOWIE ELEKCYJNI<br>MIĘDZY JAGIELLONAMI A WAZAMI&lt;/&gt;<br><br>Rzeczpospolita. Sfederowana po unii lubelskiej Rzeczpospolita była państwem, którego terytorium ustępowało w Europie wielkością jedynie Rosji Turcji.<br>Królestwo Polskie i Wielkie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego