Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 12.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
trybunę, śpiewali pieśni rewolucyjne i wymachiwali niebieskimi flagami. Pomarańczowi wyjaśniali im różnicę: - My przychodzimy na Majdan z własnej woli, a was przywożą. Wieczorem pociągi odjechały. W mieście zostały przerzedzone grupy niebieskich. - Ludzie chcą w spokoju pracować i uczyć się - wyjaśnia Anatolij, jeden z tych, którzy pozostali. Dla niego Juszczenko to faszysta. Odbierze Ukraińcom cerkwie i wiarę prawosławną, zabroni mówić po rosyjsku.

- To wszystko amerykańskie pieniądze zrobiły, Ukraińcy sami nie potrafiliby się tak zorganizować - komentuje to, co widział na placu Niepodległości. W Doniecku, gdzie nie ma niezależnej telewizji, cały czas powtarzano im, że Juszczenko chce oddać Ukrainę Amerykanom.

Do pomarańczowych przyłączają się
trybunę, śpiewali pieśni rewolucyjne i wymachiwali niebieskimi flagami. Pomarańczowi wyjaśniali im różnicę: - My przychodzimy na Majdan z własnej woli, a was przywożą. Wieczorem pociągi odjechały. W mieście zostały przerzedzone grupy niebieskich. - Ludzie chcą w spokoju pracować i uczyć się - wyjaśnia Anatolij, jeden z tych, którzy pozostali. Dla niego Juszczenko to faszysta. Odbierze Ukraińcom cerkwie i wiarę prawosławną, zabroni mówić po rosyjsku.<br><br>- To wszystko amerykańskie pieniądze zrobiły, Ukraińcy sami nie potrafiliby się tak zorganizować - komentuje to, co widział na placu Niepodległości. W Doniecku, gdzie nie ma niezależnej telewizji, cały czas powtarzano im, że Juszczenko chce oddać Ukrainę Amerykanom.<br><br>Do pomarańczowych przyłączają się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego