Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
3 miesiące pozostanie w areszcie.
(pap)- Precz z Kuczmą - wołali wczoraj w Kijowie lewicowi przeciwnicy prezydenta Ukrainy

Lewica też nie lubi Kuczmy

Kazimierz Dolny/ Kijów Prezydent Ukrainy Leonid Kuczma we wczorajszej rozmowie z prezydentem Kwaśniewskim w Kazimierzu zadeklarował gotowość do rozmów z opozycją. Zastrzegł jednak, że nie będzie rozmawiał z faszystami, tylko z ugrupowaniami, które przestrzegają prawa i chcą wzmocnić pozycję Ukrainy. Kwaśniewski powiedział, że Polska będzie obserwowała działania opozycji na Ukrainie.
Równolegle do rozmów prezydentów Ukrainy i Polski w Kijowie znów odbyły się protesty przeciw Kuczmie. Na ulice wyszło 3 tysiące lewicowców.
Oprócz dymisji prezydenta i premiera żądali przekształcenia Ukrainy
3 miesiące pozostanie w areszcie.<br>&lt;au&gt;(pap)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;intro&gt;- Precz z Kuczmą - wołali wczoraj w Kijowie lewicowi przeciwnicy prezydenta Ukrainy&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Lewica też nie lubi Kuczmy&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kazimierz Dolny/ Kijów&lt;/&gt; Prezydent Ukrainy Leonid Kuczma we wczorajszej rozmowie z prezydentem Kwaśniewskim w Kazimierzu zadeklarował gotowość do rozmów z opozycją. Zastrzegł jednak, że nie będzie rozmawiał z faszystami, tylko z ugrupowaniami, które przestrzegają prawa i chcą wzmocnić pozycję Ukrainy. Kwaśniewski powiedział, że Polska będzie obserwowała działania opozycji na Ukrainie.<br>Równolegle do rozmów prezydentów Ukrainy i Polski w Kijowie znów odbyły się protesty przeciw Kuczmie. Na ulice wyszło 3 tysiące lewicowców.<br>Oprócz dymisji prezydenta i premiera żądali przekształcenia Ukrainy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego