Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
nie oszczędziła również stojącego w Łazienkach pomnika króla Jana III Sobieskiego. Strącona przez wiatr głowa monarchy wpadła do pobliskiego kanału, skąd wyłowić ją musiał płetwonurek.
(Metropol)Kolejki po kalorie

W tłusty czwartek w najbardziej znanych i lubianych warszawskich cukierniach już od samego rana ustawiały się gigantyczne kolejki po pączki i faworki. Średnio każdy kupował po 10 do 15 pączków. Większość przechodniów miała przy sobie charakterystyczne białe paczki z ciastkami.
(Metropol)Zatrzymano TIR-y i Wietnamczyka

WARSZAWA W jednej ze stołecznych agencji celnych policjanci znaleźli pięć TIR-ów z odzieżą. Dwa z nich miały zerwane plomby i były w trakcie rozładunku. Część
nie oszczędziła również stojącego w Łazienkach pomnika króla Jana III Sobieskiego. Strącona przez wiatr głowa monarchy wpadła do pobliskiego kanału, skąd wyłowić ją musiał płetwonurek.<br>&lt;au&gt;(Metropol)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kolejki po kalorie&lt;/&gt;<br><br>W tłusty czwartek w najbardziej znanych i lubianych warszawskich cukierniach już od samego rana ustawiały się gigantyczne kolejki po pączki i faworki. Średnio każdy kupował po 10 do 15 pączków. Większość przechodniów miała przy sobie charakterystyczne białe paczki z ciastkami.<br>&lt;au&gt;(Metropol)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Zatrzymano TIR-y i Wietnamczyka&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;WARSZAWA&lt;/&gt; W jednej ze stołecznych agencji celnych policjanci znaleźli pięć TIR-ów z odzieżą. Dwa z nich miały zerwane plomby i były w trakcie rozładunku. Część
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!