Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 03.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
jak uznał sąd, użyczał swojego mieszkania opolskiej SB na „lokal kontaktowy". Otrzymał za to w sumie 89 tys. ówczesnych złotych. Sąd podkreślił, że Mieszkowski bezpośrednio nie współpracował z SB, ale wynajęcie mieszkania wyczerpuje zapis ustawy lustracyjnej o ,udzielaniu pomocy przy operacyjnym zdobywaniu informacji".
Mieszkowski twierdzi, że cały wynajem był fikcją, a on tylko zamierzał „pomóc koledze, który chciał mieć wyniki". Według sędziego kolega ten przywłaszczył sobie zresztą pieniądze za wynajem.
Wyrok na Mieszkowskiego jest już dziewiątym werdyktem stwierdzającym „kłamstwo lustracyjne" osoby publicznej.
Dzisiaj sąd rozpatrzy dwie apelacje osób skazanych za zatajenie współpracy ze służbami PRL - senatorów Mariana Jurczyka
jak uznał sąd, użyczał swojego mieszkania opolskiej SB na &#132;lokal kontaktowy". Otrzymał za to w sumie 89 tys. ówczesnych złotych. Sąd podkreślił, że Mieszkowski bezpośrednio nie współpracował z SB, ale wynajęcie mieszkania wyczerpuje zapis ustawy lustracyjnej o ,udzielaniu pomocy przy operacyjnym zdobywaniu informacji". <br>Mieszkowski twierdzi, że cały wynajem był fikcją, a on tylko zamierzał &#132;pomóc koledze, który chciał mieć wyniki". Według sędziego kolega ten przywłaszczył sobie zresztą pieniądze za wynajem. <br>Wyrok na Mieszkowskiego jest już dziewiątym werdyktem stwierdzającym &#132;kłamstwo lustracyjne" osoby publicznej. <br>Dzisiaj sąd rozpatrzy dwie apelacje osób skazanych za zatajenie współpracy ze służbami PRL - senatorów Mariana Jurczyka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!