Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
używali. Jeżeli sami nie wiemy, co robiliśmy kiedyś o konkretnej godzinie, to może nikt i nigdy już tego nie będzie wiedział.
Literatura zapisuje te lęki, utrwala coraz mniejsze drobiny świata, żeby nie przepadły, na wszelki wypadek, by mieć jakąś pewność stałości w tej ciągłej zmianie. Stąd wziął się odwrót od fikcji na rzecz gatunków paradokumentalnych - tak w prozie, jak i w poezji. Częste są daty pod utworami, a nawet godziny. Fikcja też - jeżeli powstaje - bywa zakorzeniona w istniejącej już wcześniej rzeczywistości literackiej, żongluje aluzjami, cytatami, motywami. Tradycyjną powieść traktuje się podobnie, jak romantycy traktowali idealne drzewo klasyka. Podejrzliwie.
W pisaniu o
używali. Jeżeli sami nie wiemy, co robiliśmy kiedyś o konkretnej godzinie, to może nikt i nigdy już tego nie będzie wiedział.<br>Literatura zapisuje te lęki, utrwala coraz mniejsze drobiny świata, żeby nie przepadły, na wszelki wypadek, by mieć jakąś pewność stałości w tej ciągłej zmianie. Stąd wziął się odwrót od fikcji na rzecz gatunków paradokumentalnych - tak w prozie, jak i w poezji. Częste są daty pod utworami, a nawet godziny. Fikcja też - jeżeli powstaje - bywa zakorzeniona w istniejącej już wcześniej rzeczywistości literackiej, żongluje aluzjami, cytatami, motywami. Tradycyjną powieść traktuje się podobnie, jak romantycy traktowali idealne drzewo klasyka. Podejrzliwie.<br>W pisaniu o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!