Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 29.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
cały czas dochodzi do demonstracji antypolskich. Wczoraj kolejną manifestację próbowała zorganizować partia nacjonalisty Władimira Żyrinowskiego.

Notę dyplomatyczną przekazał wczoraj po południu ministerstwu spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej polski ambasador w Moskwie.
Polska jest zaniepokojona sobotnimi zajściami pod budynkami ambasady w Moskwie i konsulatu generalnego w Sankt Petersburgu. Spalono wtedy dwie polskie flagi, a budynki obrzucono jajkami i woreczkami z farbą. Całej akcji spokojnie przyglądała się milicja. Polska domaga się zatem od Moskwy odpowiedniego zabezpieczenia polskich placówek. Według MSZ nasze placówki nie są dobrze chronione przez służby porządkowe.
Demonstracje były odwetem za proczeczeńską manifestację Komitetu Wolny Kaukaz w Poznaniu. Grupka młodych prawicowych radykałów
cały czas dochodzi do demonstracji antypolskich. Wczoraj kolejną manifestację próbowała zorganizować partia nacjonalisty Władimira Żyrinowskiego.&lt;/&gt;<br><br>Notę dyplomatyczną przekazał wczoraj po południu ministerstwu spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej polski ambasador w Moskwie. <br>Polska jest zaniepokojona sobotnimi zajściami pod budynkami ambasady w Moskwie i konsulatu generalnego w Sankt Petersburgu. Spalono wtedy dwie polskie flagi, a budynki obrzucono jajkami i woreczkami z farbą. Całej akcji spokojnie przyglądała się milicja. Polska domaga się zatem od Moskwy odpowiedniego zabezpieczenia polskich placówek. Według MSZ nasze placówki nie są dobrze chronione przez służby porządkowe. <br>Demonstracje były odwetem za &lt;orig&gt;proczeczeńską&lt;/&gt; manifestację Komitetu Wolny Kaukaz w Poznaniu. Grupka młodych prawicowych radykałów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego