Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
plenerze, w Kielcach - piknik europejski, a w Poznaniu spływ kajakowy.
Jeszcze w piątek odbędzie się uroczyste posiedzenie Sejmu, podczas którego wystąpi prezydent Niemiec Johannes Rau. Także na piątek swoje ostatnie posiedzenie wyznaczył rząd. Kadencję Rady Ministrów kierowanej przez Leszka Millera zwieńczy wprowadzenie na salę obrad flagi UE.
Jednak najważniejsze wciąganie flagi nastąpi w nocy z piątku na sobotę na placu Piłsudskiego.
Odbędzie się ono zgodnie z ceremoniałem uroczystości państwowych, a więc z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i odegraniem hymnów Polski oraz UE.
W piątek o 21.00 na placu Zamkowym rozpocznie się ogromny koncert "Witaj Europo", organizowany przez TVP we
plenerze, w &lt;name type="place"&gt;Kielcach&lt;/&gt; - piknik europejski, a w &lt;name type="place"&gt;Poznaniu&lt;/&gt; spływ kajakowy.<br>Jeszcze w piątek odbędzie się uroczyste posiedzenie &lt;name type="org"&gt;Sejmu&lt;/&gt;, podczas którego wystąpi prezydent &lt;name type="place"&gt;Niemiec&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Johannes Rau&lt;/&gt;. Także na piątek swoje ostatnie posiedzenie wyznaczył rząd. Kadencję &lt;name type="org"&gt;Rady Ministrów&lt;/&gt; kierowanej przez &lt;name type="person"&gt;Leszka Millera&lt;/&gt; zwieńczy wprowadzenie na salę obrad flagi &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;.<br>Jednak najważniejsze wciąganie flagi nastąpi w nocy z piątku na sobotę na &lt;name type="place"&gt;placu Piłsudskiego&lt;/&gt;.<br>Odbędzie się ono zgodnie z ceremoniałem uroczystości państwowych, a więc z udziałem &lt;name type="org"&gt;Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego&lt;/&gt; i odegraniem hymnów &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; oraz &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;.<br>W piątek o 21.00 na &lt;name type="place"&gt;placu Zamkowym&lt;/&gt; rozpocznie się ogromny koncert &lt;name type="tit"&gt;"Witaj Europo"&lt;/&gt;, organizowany przez &lt;name type="org"&gt;TVP&lt;/&gt; we
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego