Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie i Nowoczesność
Nr: 555
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
służących zaspokojeniu materialnych potrzeb tychże ludzi.
Rzecz w tym, że dotychczas nie było ani harmonizacji, ani kompromisu. Rzecznicy przemysłu dyktowali warunki - lokalizację, technologię, a o tę czystą wodę troszczyli się o tyle, o ile była im potrzebna do produkcji.
Z czasem zaczęło się coraz więcej mówić o ochronie środowiska, zaczęto formułować różne programy, a zakładom przemysłowym postawiono wymagania, w praktyce - zresztą - nie egzekwowane. Wówczas wielu przedstawicieli przemysłu przystosowało się do nieco zmienionych warunków, zlecając opracowanie programów ochrony środowiska dla poszczególnych zakładów (zajmują one sporo miejsca w szafach), a także mówiąc o konieczności harmonijnego rozwoju, nie szkodzącego środowisku.
Prof. Surewicz twierdzi, że
służących zaspokojeniu materialnych potrzeb tychże ludzi.&lt;/&gt;<br> Rzecz w tym, że dotychczas nie było ani &lt;hi rend="italic"&gt;harmonizacji&lt;/&gt;, ani &lt;hi rend="italic"&gt;kompromisu&lt;/&gt;. Rzecznicy przemysłu dyktowali warunki - lokalizację, technologię, a o tę czystą wodę troszczyli się o tyle, o ile była im potrzebna do produkcji.<br> Z czasem zaczęło się coraz więcej mówić o ochronie środowiska, zaczęto formułować różne programy, a zakładom przemysłowym postawiono wymagania, w praktyce - zresztą - nie egzekwowane. Wówczas wielu przedstawicieli przemysłu przystosowało się do nieco zmienionych warunków, zlecając opracowanie programów ochrony środowiska dla poszczególnych zakładów (zajmują one sporo miejsca w szafach), a także mówiąc o konieczności harmonijnego rozwoju, nie szkodzącego środowisku.<br> Prof. Surewicz twierdzi, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego