Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
błędów. Ukształtował się jednak pewien sposób myślenia technokratycznego, obowiązujący np. w wielu uczelniach wyższych często do dnia dzisiejszego.
Należy więc podkreślić, że główną przyczyną obecnego stanu środowiska stał się przyjęty po drugiej wojnie światowej system kierowania, zarządzania i planowania.
System określający cele rozwoju społeczno-gospodarczego i środki na ich realizację, formułował mechanizmy podejmowania decyzji oraz tworzył rzeczywiste mechanizmy funkcjonowania gospodarki i społeczeństwa. Omawiany tu system nie liczył się z naturalnymi uwarunkowaniami przyrodniczymi kraju oraz wywoływanymi skutkami ekologicznymi i społecznymi.
Uznawany był priorytet rozwoju przemysłu, przede wszystkim wydobywczego i ciężkiego.
Przyjęty model rozwoju gospodarczego kraju charakteryzował się:
- dużą zasobochłonnością,
- dużą energochłonnością i
błędów. Ukształtował się jednak pewien sposób myślenia technokratycznego, obowiązujący np. w wielu uczelniach wyższych często do dnia dzisiejszego.<br>Należy więc podkreślić, że główną przyczyną obecnego stanu środowiska stał się przyjęty po drugiej wojnie światowej system kierowania, zarządzania i planowania.<br>System określający cele rozwoju społeczno-gospodarczego i środki na ich realizację, formułował mechanizmy podejmowania decyzji oraz tworzył rzeczywiste mechanizmy funkcjonowania gospodarki i społeczeństwa. Omawiany tu system nie liczył się z naturalnymi uwarunkowaniami przyrodniczymi kraju oraz wywoływanymi skutkami ekologicznymi i społecznymi.<br>Uznawany był priorytet rozwoju przemysłu, przede wszystkim wydobywczego i ciężkiego.<br>Przyjęty model rozwoju gospodarczego kraju charakteryzował się:<br>- dużą zasobochłonnością,<br>- dużą energochłonnością i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego