Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
narodowych na Mazurach i na całej powierzchni Puszczy Białowieskiej. Jako przykład sprawnego działania, można podać wykupienie przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków Wyspy Karsiborskiej w delcie wstecznej łwiny, gdzie jest cenna ostoja ptactwa.
Groźnym czynnikiem jest prywatyzacja obszarów, należących do Skarbu Państwa, np. sprzedaż dużych jezior. Rada Ekologiczna przy Prezydencie RP formułowała protesty w tej sprawie.
Ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym z 1994 r. obniżyła rangę planowania regionalnego, co utrudnia formułowanie regionalnych polityk ekologicznych. Brak takich polityk, np. w woj. warszawskim, umożliwia urbanizowanie cennych obszarów przyrodniczych, zasługujących na rangę parku narodowego lub krajobrazowego.
W latach 90. nasiliło się branżowe traktowanie ochrony środowiska. W
narodowych na Mazurach i na całej powierzchni Puszczy Białowieskiej. Jako przykład sprawnego działania, można podać wykupienie przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków Wyspy Karsiborskiej w delcie wstecznej łwiny, gdzie jest cenna ostoja ptactwa.<br>Groźnym czynnikiem jest prywatyzacja obszarów, należących do Skarbu Państwa, np. sprzedaż dużych jezior. Rada Ekologiczna przy Prezydencie RP formułowała protesty w tej sprawie.<br>Ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym z 1994 r. obniżyła rangę planowania regionalnego, co utrudnia formułowanie regionalnych polityk ekologicznych. Brak takich polityk, np. w woj. warszawskim, umożliwia urbanizowanie cennych obszarów przyrodniczych, zasługujących na rangę parku narodowego lub krajobrazowego.<br>W latach 90. nasiliło się branżowe traktowanie ochrony środowiska. W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego