Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
A naukowo rzecz biorąc, od kilku tysięcy ludzi, którzy - jak twierdzi doktor Wells - 70 tys. lat temu w centrum Afryki przeżyli jeden z największych kataklizmów w dziejach naszego gatunku.
Projekt Genographic ma ustalić, co działo się z nami po katastrofie. Być może uda mu się też dostarczyć dane pozwalające zweryfikować formułowane często przez genetyków tezy o tym, że ludzie kilkakrotnie stanęli na granicy zagłady. Dotychczasowe badania DNA prowadzone na znacznie mniejszych próbkach pozwalają bowiem przypuszczać, że co najmniej trzy razy w historii planety byliśmy o krok od podzielenia smętnego losu dinozaurów.

Zespół brytyjskich naukowców dowodzony przez profesora Adama Eyre-Walkera z
A naukowo rzecz biorąc, od kilku tysięcy ludzi, którzy - jak twierdzi doktor Wells - 70 tys. lat temu w centrum Afryki przeżyli jeden z największych kataklizmów w dziejach naszego gatunku. <br>Projekt Genographic ma ustalić, co działo się z nami po katastrofie. Być może uda mu się też dostarczyć dane pozwalające zweryfikować formułowane często przez genetyków tezy o tym, że ludzie kilkakrotnie stanęli na granicy zagłady. Dotychczasowe badania DNA prowadzone na znacznie mniejszych próbkach pozwalają bowiem przypuszczać, że co najmniej trzy razy w historii planety byliśmy o krok od podzielenia smętnego losu dinozaurów. <br><br>Zespół brytyjskich naukowców dowodzony przez profesora Adama Eyre-Walkera z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego