Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
i fizyczne pracy człowieka". M. Czerwińska jako "rodzaj wykonywanej pracy", W. Marczyk pisze zaś, że:
"Stosunek człowieka do pracy tak silnie kształtuje jego osobowość, że nie może pozostawać bez wpływu na zainteresowania, aktywność kulturalną, przy czym rodzaj pracy niejako wyznacza rodzaj rozrywki, wypoczynku, hobby itp.".
Trzecim poziomem, na którym są formułowane określone tezy na temat związku między przynależnością społeczną a aktywnością, kulturalną, jest zawód i zróżnicowanie zawodowe. O ile na poziomie drugim wskaźnikiem był "charakter pracy", o tyle tu jest nim "treść pracy". Autorzy studium "Człowiek i jego praca" tak określają relację między charakterem a treścią pracy:
"[charakter pracy w węższym
i fizyczne pracy człowieka". M. Czerwińska jako "rodzaj wykonywanej pracy", W. Marczyk pisze zaś, że:<br>"Stosunek człowieka do pracy tak silnie kształtuje jego osobowość, że nie może pozostawać bez wpływu na zainteresowania, aktywność kulturalną, przy czym rodzaj pracy niejako wyznacza rodzaj rozrywki, wypoczynku, hobby itp.".<br>Trzecim poziomem, na którym są formułowane określone tezy na temat związku między przynależnością społeczną a aktywnością, kulturalną, jest zawód i zróżnicowanie zawodowe. O ile na poziomie drugim wskaźnikiem był "charakter pracy", o tyle tu jest nim "treść pracy". Autorzy studium &lt;name type="tit"&gt;"Człowiek i jego praca"&lt;/&gt; tak określają relację między charakterem a treścią pracy:<br>"[charakter pracy w węższym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego