Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
przeputał i na służbę nie miał.
Burzyć się zaczęli w kwietniu, ale tak jakoś bezładnie. Poszli całą gromadą do rządcy po zaległe "funtówki". Rządca krzyknął na nich przez okno: "Ja was nie wolałem - marsz stąd!", więc cofnęli się w krzaki i odśpiewawszy "czerwoniaka" rozeszli się po czworakach.
W końcu maja fornale wszystkich trzech folwarków Dojmuchowskich wysłali Żebrę do Włocławka, do związku, ale w związku robotników rolnych okopali się Piątkowszczaki i ludzie pana marszałka Wtedy to rozżalony Żebro zagadnął mnie, jak się robi sztrejk, bo w związku zdrada.
Teraz, w Dojmach, mogłem im spokojnie tłumaczyć o uświadomieniu, które należy podnieść przez rozpowszechnienie
przeputał i na służbę nie miał.<br>Burzyć się zaczęli w kwietniu, ale tak jakoś bezładnie. Poszli całą gromadą do rządcy po zaległe "funtówki". Rządca krzyknął na nich przez okno: "Ja was nie wolałem - marsz stąd!", więc cofnęli się w krzaki i odśpiewawszy "czerwoniaka" rozeszli się po czworakach.<br>W końcu maja fornale wszystkich trzech folwarków Dojmuchowskich wysłali Żebrę do Włocławka, do związku, ale w związku robotników rolnych okopali się Piątkowszczaki i ludzie pana marszałka Wtedy to rozżalony Żebro zagadnął mnie, jak się robi sztrejk, bo w związku zdrada.<br>Teraz, w Dojmach, mogłem im spokojnie tłumaczyć o uświadomieniu, które należy podnieść przez rozpowszechnienie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego