Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 124
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
ta jest zresztą jedną z ciekawszych i łatwiejszych wystaw "Tygodnia Oświaty". W porównaniu z dwiema poprzednimi wystawami jest ona o wiele bogatsza i staranniej wykonana. Gazetki w żywy sposób ilustrują życie warszawskich fabryk, zakładów pracy i szkół. Warto również zaznaczyć ich wysoki poziom artystyczny. Duże urozmaicenie wprowadzają do tegorocznej wystawy fotomontaże.
W pięciu dużych salach gmachu SRN przy ul. Chmielnej 7 wystawiono ponad 400 gazetek ściennych zakładów pracy, oraz około 50 gazetek szkolnych. Gazetki młodzieżowe zajmują osobną salkę. W kąciku młodych urządzono również stoisko Domu Książki.
Ciekawa ankieta
Pomimo, że wystawa czynna jest zaledwie od dwóch dni obejrzało ją ponad 4
ta jest zresztą jedną z ciekawszych i łatwiejszych wystaw "Tygodnia Oświaty". W porównaniu z dwiema poprzednimi wystawami jest ona o wiele bogatsza i staranniej wykonana. Gazetki w żywy sposób ilustrują życie warszawskich fabryk, zakładów pracy i szkół. Warto również zaznaczyć ich wysoki poziom artystyczny. Duże urozmaicenie wprowadzają do tegorocznej wystawy fotomontaże.<br>W pięciu dużych salach gmachu SRN przy ul. Chmielnej 7 wystawiono ponad 400 gazetek ściennych zakładów pracy, oraz około 50 gazetek szkolnych. Gazetki młodzieżowe zajmują osobną salkę. W kąciku młodych urządzono również stoisko Domu Książki.<br>&lt;tit1&gt;Ciekawa ankieta&lt;/tit1&gt;<br>Pomimo, że wystawa czynna jest zaledwie od dwóch dni obejrzało ją ponad 4
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!