Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
się masowo, od intelektualisty do chłoporobotnika, to - wyjąwszy sytuacje wojenne - z reguły wywołany jest przez modernizację, przez zderzenie kultury tradycyjnej z cywilizacją nowoczesną. Mogła się ta modernizacja dokonywać pod totalitarnym hasłem masowego awansu społecznego, może dziś do obrony tegoż awansu, uznanego już za normę kulturowej tradycji, budzić a to katolicki fundamentalizm, a to "faszyzm", jak się ostatnio wyraził jeden szef "Solidarności" o drugim. Z pewnością jednak nie chodzi tu o to, że związki zawodowe rządzą krajem - o czym dyskutowano w tym tygodniu w telewizorze. Gorzej.


Michał Kasperowicz - dziennikarz:

W relacjach z toruńskiego V Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Kontakt 95" fragmenty interesujących spektakli
się masowo, od intelektualisty do &lt;orig&gt;chłoporobotnika&lt;/&gt;, to - wyjąwszy sytuacje wojenne - z reguły wywołany jest przez modernizację, przez zderzenie kultury tradycyjnej z cywilizacją nowoczesną. Mogła się ta modernizacja dokonywać pod totalitarnym hasłem masowego awansu społecznego, może dziś do obrony tegoż awansu, uznanego już za normę kulturowej tradycji, budzić a to katolicki fundamentalizm, a to "faszyzm", jak się ostatnio wyraził jeden szef "Solidarności" o drugim. Z pewnością jednak nie chodzi tu o to, że związki zawodowe rządzą krajem - o czym dyskutowano w tym tygodniu w telewizorze. Gorzej.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;au&gt;Michał Kasperowicz - dziennikarz&lt;/&gt;: <br><br>W relacjach z toruńskiego V Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Kontakt 95" fragmenty interesujących spektakli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!