Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
każdy piątek do meczetów zmierzają tłumy muzułmanów w różnym wieku i różnego pochodzenia. I to właśnie w tych meczetach kształtuje się zupełnie nowy islamski fundamentalizm. - Korzeni współczesnego fundamentalizmu należy szukać w europeizacji tej religii - potwierdza francuski socjolog Olivier Roy w opublikowanej ostatnio książce "Zglobalizowany islam: w poszukiwaniu Nowej Ummy". Współczesny fundamentalizm jest prostą reakcją na wyrwanie islamu z kontekstu wytworzonej przez niego kultury, związków rodzinnych czy językowych. To, co do niedawna było skutkiem przekazywanej z pokolenia na pokolenie tradycji, obecnie staje się sprawą indywidualnego wyboru dokonywanego przez samotne, pozbawione struktur społecznych jednostki.

I to właśnie ta indywidualistyczna forma islamu najmocniej wiąże
każdy piątek do meczetów zmierzają tłumy muzułmanów w różnym wieku i różnego pochodzenia. I to właśnie w tych meczetach kształtuje się zupełnie nowy islamski fundamentalizm. - Korzeni współczesnego fundamentalizmu należy szukać w europeizacji tej religii - potwierdza francuski socjolog Olivier Roy w opublikowanej ostatnio książce "Zglobalizowany islam: w poszukiwaniu Nowej Ummy". Współczesny fundamentalizm jest prostą reakcją na wyrwanie islamu z kontekstu wytworzonej przez niego kultury, związków rodzinnych czy językowych. To, co do niedawna było skutkiem przekazywanej z pokolenia na pokolenie tradycji, obecnie staje się sprawą indywidualnego wyboru dokonywanego przez samotne, pozbawione struktur społecznych jednostki. <br><br>I to właśnie ta indywidualistyczna forma islamu najmocniej wiąże
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!